چرا همه مرده اند در مورد عینک شنا اشتباه می کنند و چرا باید این گزارش را بخوانید

در پژوهشی بر روی زنان و مردان میان سال بدون فعالیت بدنی که به مدت ۱۲ هفته تمرین شنا انجام دادند، حجم ضربه (مق

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

در پژوهشی بر روی زنان و مردان میان سال بدون فعالیت بدنی که به مدت ۱۲ هفته تمرین شنا انجام دادند، حجم ضربه (مقدار خون پمپ شده با هر ضربان که نشاندهنده قدرت قلب است) تا ۱۸٪ بهبود پیدا کرد. در پژوهشی بر روی زنان و مردان میان سال بدون فعالیت بدنی که به مدت ۱۲ هفته تمرین شنا انجام دادند، مصرف اکسیژن حداکثر، ۱۰٪ بهبود پیدا کرد. شنا برای کودکان زیر سه سال فقط به صورت به اصطلاح شنای سگی است که کودک سر را بیرون از آب نگه داشته و شنا میکند. شنا از ورزش های مفیدی است که کودکان 5 سال به بالا توانایی انجام دارن. بسیاری از پژوهشگران بر این اعتقاد هستند که اطفال از سنین بسیار کم نیز قادر به انجام این ورزش هستند و میتوانند از همان سالهای اولیه زندگی خود از فواید آن بهره بگیرند. قایقها، کشتیها یا حتی کایاک میتوانند برای دسترسی به صخرههای دریایی یا ساختارهای اقیانوس مورد استفاده بگیرند. استفاده از کلاه شنا سرعت فرد را افزایش داده و این کار به افراد تازهکار اعتماد به نفس میدهد و همچنین افرادی که موهای بلند دارند از ریختن موهایشان به داخل آب جلوگیری کرده و کلر موجود در اب به موهای افرادی که حساسیت دارند و موهایشان میریزد اثرگذار نخواهد بود و خانمها که موهای بلند دارند حتماً باید از کلاه استفاده کنند که این کار به بهداشت استخر کمک زیادی میکند. ᠎Th​is post was done by G᠎SA C​on᠎tent G enerat or DEMO᠎.

شنا از جمله ورزشهایی است که به داشتن امکانات چندان زیادی نیاز ندارد و به جز خرید اولیهمایو و لباس شنای مردانه و زنانه، کلاه و عینک شنا که تا مدتهای زیادی برای ورزشکار کارایی خواهد داشت، وسیله خاص دیگری نمیخواهد. تحقیقات نشان داده اطفالی که آموزش شنا را از ماههای نخستین زندگی خود شروع کردهاند، دارای بدن قوی تری نسبت به کودکان دیگر هستند. قوی شدن این ماهیچهها از نظر نگه داشتن آرنج در بالا که در مرحله اول کشش دست در هر چهار شنا مفید است، ضرورت دارد. در آنجا میتوان یکی از چهار بازی موجود را انجام داد; بلکجک، پوکر، رولت و اسلات ماشین. نوعی مسابقهٔ شنا که در آن از چهار نوع شنای مختلف کرال سینه، کرال پشت، قورباغه و پروانه استفاده میشود، و جهت شرکت در این مسابقه که در مادهههای ۱۰۰٬۲۰۰، ۴۰۰ متر برگزار میشوند باید ترتیب را رعایت کنند. این ماهیچهها باعث تقویت کشش دست در داخل آب میشوند. شنای کرال سینه و کرال پشت در تقویت عضلات بازو و شانه، شنای قورباغه در تقویت عضلات ران و سینه و شنای پروانه در تقویت عضلات سینه و عضله راست شکم مؤثر هستند.

با شنا کردن فشار وارده بر ستون فقرات کاهش یافته و منجر به تقویت استخوان بندی عضلات می شود. قوی کردن عضلات بدن از دیگر مزیتهای ورزش شنا است. سلامت دستگاه گردش خون از دیگر مزیتهای ورزش شنا است. سلامت دستگاه تنفسی از دیگر مزیتهای این ورزش است. کلر موجود در آب موجب تحریک چشم می شود و در دراز مدت برای سلامت چشم مشکل ساز است. خوشبختانه امروزه بیشتر عینکهای شنا را طوری طراحی میکنند که از چشم ما دربرابر پرتوهای UVA و UVB محافظت بهعمل میآورند. همانطور که متوجه شده اید، این نوع از عینک های ورزشی دارای انواع مختلفی اعم از : تفریحی (قابل استفاده برای همگان)، سوئدی (مناسب شناگران حرفه ای و انجام مسابقات شنا)، عینک های کلاسیک (با نام واشری نیز در دنیا شناخته می شوند) و همچنین بدون بند و دارای لوله تنفسی هستند که این دو مورد آخر بیشتر برای شناگران فانتزی باز و حتی افراد مبتدی بحساب آورده می شود. برای مثال توانایی آنها روی یک پا ایستادن یا گرفتن توپ در هوا بیشتر از سایر کودکان است. عفونت پوست حاصل از شنا یا حمام باعث بیماری ترک خوردن بین انگشتان پا میشود.

این فاصله باعث میشود تا فشار کمتری به چشم وارد شود و برای استفاده طولانی مدت شناگر و همینطور شناگران مبتدی فوقالعاده است. ویژگی مهم این عینک ها راحتی آن در چشم است، زیرا در ساخت آن از واشر های لاستیکی استفاده شده و این خود موجب میشود فشار کمتری بر روی چشم ها وارد کند. شنا باعث کاهش آثار زیانبار استرس میشود. شنا، انرژی مثبت شما را افزایش میدهد و استرس را از جسمتان دور خواهد کرد. عوامل مختلفی در انتخاب عینک شما موثر هستند. شنا و آب عوامل مهمی در توانمند کردن بدن انسان هستند. شنا تمام عضلات بدن را وادار به تحرک میکند، عضلاتی نظیر شانه، کمر، شکم، پا، ران، سرینی بزرگ. در این ورزش عضلات کمر به شدت کار میکنند و نتایج مطلوبی حاصل میشود. در شنا عضلات فقط در مقابل مقاومت آب کار میکنند. مضرات شنا فقط برای اشخاصی است که مبتلا به بیماری خاصی مثل دیابت کنترل نشده، صرع، تشنج عضلات، مشکلات تپش قلب هستند، میباشد. این نوع عینکها را شما فقط میتوانید در مسابقات شنا ببینید. در شنا ما برندهای زیادی داریم که وسایل کمک آموزشی یا وسایل شنا برای مسابقات را تولید میکنند. علاوه بر این شنا در وضعیت درازکش، به بازگشت خون وریدی به سمت قلب کمک کرده و آن را آسان میسازد.

آخرین مطالب