8 پیشنهادات از یک خرید کتاب اورجینال Professional

نت میانی: رایحهای است که درست زمانی که نت ابتدایی در حال محو شدن است خود را نشان میدهد. تراشه ANTIC «لیست نما

توسط مدیر سایت در 8 اردیبهشت 1402

نت میانی: رایحهای است که درست زمانی که نت ابتدایی در حال محو شدن است خود را نشان میدهد. تراشه ANTIC «لیست نمایش» را خوانده و اطلاعات را از طریق DMA (دسترسی مستقیم به حافظه) به نمایش درآورده، سپس نتیجه را به جریانی از اطلاعات پیکسلی که متن و گرافیک را پدید میآورد، ترجمه میکند. این تراشههای "پشتیبان" از طریق بخشی از ثباتهای (قابل برنامهریزی توسط کاربر) داخل تراشه ۶۵۰۲ کنترل میشوند. این مدلها همگی دارای نسخهای از «آتاری بیسیک» در داخل رام و اینترفیس پارالل در پشت دستگاه بودند. مدل 65XE به صورت اورجینال دارای ۶۴ کیلوبایت حافظه رم و سیستمی مشابه 800XL بود (البته منهای درگاه پارالل). در بحبوحه تعطیلات کریسمس، شرکت آتاری تنها موفق به تولید تعداد اندکی از مدلهای ۶۰۰ و ۸۰۰ گردید، در حالی که شرکت کمودور بهطور گستردهای اقدام به توزیع رایانه کمودور ۶۴ نموده بود. کاری که برایس با هانا میکند ضربه آخر را به او میزند و باعث میشود تا هانا تصمیم خود برای خودکشی را عملی کند. باعث تعادل و هماهنگی بین شرایط فیزیکی و روانی فرد میگردد.

مواد معطر بر اساس فراریت و ضریب تبخیر آنها (نُتهای عطر) به وسیلهٔ فردی بهنام پُوشِر (Poucher) بین ۱ تا ۱۰۰ کلیک کنید طبقهبندی شدهاند. بنابراین راه چاره تولید یک محصول جدید به عنوان جایگزین 1200XL بود که بتواند اعتماد از دست رفته بین کاربران را بازیابد و با کمودور رقابت کند. این اتفاقها به همراه بحران شدید صنعت بازیهای ویدئویی در سال ۱۹۸۳ باعث شد که شرکت آتاری در طی مدت بسیار کوتاهی میلیونها دلار ضرر کند و "وارنر کامیونیکیشن" (صاحب اصلی آتاری در آن زمان) را مجبور نماید از روی ناچاری اقدام به فروش سهام خود کند. خط تولید جدید در نمایشگاه تابستانی سیئیاس سال ۱۹۸۳ معرفی شد. شش سال زمان زیادی برای عمر یک رایانه است»، این مجله همچنین به این موضوع اشاره کرد که با وجود مجموعه نرمافزاری مناسب و قابل رقابت با بقیه رایانهها در گذشته، متأسفانه الان و حتی در آینده نرمافزارهای بسیار کمتری برای رایانههای ۸-بیتی شرکت آتاری تولید خواهند شد.

همچنین بعضی از منتقدان از نمایش صحنههای حساسیت برانگیز نیز انتقاد کردند و اشاره کردند که نیازی به وجود این صحنهها در سریال بیشتر بدانید نبودهاست. در مقالهای در ماه مه ۱۹۸۵ اعلام کرد که تعداد بسیار زیادی نامه شکایتآمیز از خوانندگان خود که دارای رایانههای آتاری بودند دریافت نموده و از بی توجهی شرکتهای سازنده نرمافزار به بازار آتاری گلایه داشتند، همچنین اصرار میکردند که با مدیران این شرکتها، مکاتبه و تماس برقرار شود. البته مدلهای اصلاح شده 65XE نیز بعد از مدتی دارای درگاههای ECI شدند. در سریال کلی بعد از گوش دادن به نوار برایس به خانه او رفته و با برایس درگیر میشود و اعترافات او را ضبط میکند اما این اتفاقات در کتاب نمیافتد. البته ابتدا قرار بود که خواننده معروف، سلنا گومز این نقش را بازی کند اما او حاضر به بازی در سریال نشد و لانگفورد جایگزین او شد. اگرچه هیچ روش یگانه و استانداردی برای ساخت و فرمولبندی عطر وجود ندارد، اما چارچوبهای کلی ای وجود دارند تا چطور یک عطر، از یک مفهوم میتواند ساخته شود. اجزاء سازنده هزاران ترکیب شیمیایی در آنها وجود دارد و پتانسیل بالایی برای ایجاد حساسیت دارند.

تراشه ANTIC (مخفف انگلیسی: Alphanumeric Television Interface Controller) یک ریزپردازنده است که وظیفه انجام عملیات گرافیکی در سری رایانههای آتاری ۸-بیت را بر عهده دارد. این تراشه همچنین وظیفه کنترل تایمر، تولید اعداد تصادفی و وقفهها را نیز برعهده دارد. با این اوصاف تولید محصول جدید تا اواخر سال ۱۹۸۳ به تعویق افتاد. از رژیم غذایی بهعنوان یکی از این عوامل میتوان نام برد، بهطوریکه مصرف غذاهای تند، ادویهدار و چرب میتواند بر رایحهٔ عطر اثر بگذارد. مدل 65XE در بازار کشورهای آلمان و چکسلواکی، به دلیل معروف بودن مدل 800XL، با نام 800XE عرضه شد. همچنین بعد از پخش سریال و همه گیر شدن آن صحبت دربارهٔ سریال در مدارس کانادا ممنوع اعلام شد. در سال ۲۰۰۴ نیز ادعا شد که شرکت آتاری تراشه ۸-بیت خود را در مالکیت عمومی درآورده است. البته نکته مهم تولید و عرضه سیستمهای بسیار ارزان قیمتی بود، زیرا که در دوران پس از اقتصاد کمونیستی این کشورها، محصولات گران قیمت مورد استقبال قرار نمیگرفتند و به همین دلیل آتاری آخرین رایانههای ارزان قیمت خود در خانواده ۸-بیت را در آن جا معرفی نمود. مدل 130XE بازارهای بزرگ را هدف قرار داده بود. در ماه آوریل این مجله لیستی از ناشران بازی را ارائه داد که در نظر دارند فقط تعداد ۱۹ بازی برای آتاری ۸-بیت در سال ۱۹۸۶ منتشر نمایند، در حالی که همین ناشران قرار است ۴۳ بازی برای کمودور ۶۴، تعداد ۴۸ بازی برای اپل ۲، سی و یک عنوان برای رایانههای آی بی ام، ۳۰ بازی برای آتاری اس تی و ۲۴ بازی نیز برای آمیگا را منتشر نمایند.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد این لینک لطفا به بازدید از وب سایت ما.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن
avatar
کاربر سایت
تاریخ ثبت : 8 اردیبهشت 1402