سرور مجازی چه امکاناتی را فراهم می کند

سرور مجازی چه امکاناتی را فراهم می کند ما امروز قرار است که در رابطه با امکانات سرور مجازی با یک دیگر صحبت ک

توسط HEKAYATS در 30 آذر 1400

سرور مجازی چه امکاناتی را فراهم می کند

ما امروز قرار است که در رابطه با امکانات سرور مجازی با یک دیگر صحبت کنیم اما قبل از آن بهتر است که درباره ویژگی های این سرور با یک دیگر صحبت کنیم پس با ما همراه باشید. لازم به ذکر است که شما با انتخاب سرور مجازی انتخاب های زیادی دارید‌. اگر می خواهید یک سایتی را به تازگی راه بیندازید می توانید از سرور های مشترک و اشتراکی استفاده کنید اما چنان چه سایت تان پیشرفته تر شد و طبع کاربر بیش تری داشت سرور های اشتراکی دیگر مانند قبل جواب نمی دهند زیرا پهنای باند و هم چنین ترافیک بیشتر و بالا تر می رود. سرور دیگری تحت عنوان سرور اختصاصی وجود دارد که هزینه ی زیادی دارد و توان اجرا برای برخی افراد وجود ندارد. سرور مجازی پهنای باتا زیادی دارد و خوشبختانه قیمت مقرون به صرفه ای نیز دارد‌. شما می توانید این سرور را با کمک نرم افزار های مخصوص بر روی دستگاه خود درست کنید.  شایان به ذکر است که این سرور به کمک  Critix Xeenserver و V aware Vsphere بر روی کامپیوتر ایجاد می شود. جهت بررسی منابع و تخمین عملکرد سرورهای مجازی این مطلب را مطالعه نمایید.

چندین سرور را با یک دیگر نصب کنید

باید خدمتتان عرض کنیم که شما می توانید چندین سرور را با یک دیگر نصب کنید و اصلا نگران تداخل آن ها با یک دیگر نباشید.  در پاسخ به این سوال که می گوید سرور مجازی چه امکاناتی را فراهم می کند؟ باید اضافه کنیم که این سرور باعث پایداری وب سایت می شود.  اگر بعضی مواقع صفحه سایت بالا نیامد و یا این که بازدید از آن کم شد با این سرور مشکل به کلی حل می شود. دقت کنید که سرور مجازی از هدر رفتن هزینه و وقت شما جلوگیری می کند.  یکی دیگر از امکانات این سرور بهتر شدن عملکرد سایت است. دقت کنید که این سرور منابع سخت افزاری فوق العاده ای را در اختیار شما قرار می دهد و علاوه بر آن فضای ذخیره سازی خیلی بیش تری در اختیار دارید.  اگر می خواهید سرعت بار گذاری صفحات بالا برود از این سرور استفاده کنید. زمانی که شما این سرور را بر روی دستگاه خود داشته باشید می توانید به صورت همزمان تعداد زیادی از کاربران را پذیرا باشید.

شما می توانید از چندین منابع استفاده کنید

علاوه بر تمام نکات ذکر شده شما می توانید برای بهبود کار و بالا رفتن سرعت خود از چندین منابع استفاده کنید. یکی دیگر از امکاناتی که سرورهای مجازی فراهم می کنند این است که موجب بهبود وضعیت می شوند و این که انتخاب سیستم عامل بر روی سرور مجازی باعث آزادی عمل شما می شود. چنان چه با توجه به این توضیحات باز هم سوالاتی داشتید می توانید از کارشناس های سوال بپرسید تا آن ها به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن