چیست عینک شنا و چگونه کار می‌کند؟

بسیاری از پژوهشگران بر این اعتقاد هستند که اطفال از سنین بسیار کم نیز قادر به انجام این ورزش هستند و میتوانند

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

بسیاری از پژوهشگران بر این اعتقاد هستند که اطفال از سنین بسیار کم نیز قادر به انجام این ورزش هستند و میتوانند از همان سالهای اولیه زندگی خود از فواید آن بهره بگیرند. بسیاری از کودکان پیش از آنکه قادر باشند راه بروند میتوانند شنا کنند. بچههای ۶ تا ۱۰ ماهه، قادر هستند در زیر آب به مدت ۵ دقیقه شنا کنند و نفس خود را نگاهدارند. نکته ي مهم دیگری که در خرید عینک شنا باید مورد دقت قرار بگیرد جنس لایه ي درزگیر اطراف لنز ها می باشد. دانشمندان اعلام کردند شنای نوزادان نه تنها باعث افزایش تعادل آنها میگردد، بلکه هماهنگی جسمی آنها را نیز تنظیم میکند و به زبان دیگر میتوان گفت تمرینهای شنا نه تنها برای اندامهای بدن و حفظ تعادل کودکان مفید است، بلکه اثرات مثبت دیگری نظیر شرایط مناسب بدنی و اعتماد به نفس را نیز در پی خواهد داشت. البته به جزء این دو دسته، عینک های دیگری مانند عینک شنای سوئدی و عینک بدون بند نیز وجود دارد. در قاب یک تیکه، لنزها به صورت یکپارچه بر روی قاب تعبیه شده اند و اگر لنزها از هم جدا باشند به اصطلاح دو تیکه شناخته می شود. Post h​as been cre᠎ated with G SA᠎ Con tent Gener​ator Dem᠎ov​er​si on .

تدریجاً داخل استخر شوید یا در آغاز گردتان، بعد شکم و قفسه سینه را خیس نمایید. این ماهیچهها باعث تقویت کشش دست در داخل آب میشوند. منظور از شنای آزاد این است که در مسابقات این شنا، یک شناگر میتواند با هر شیوهای که میخواهد شنا کند، مگر در مسابقات مختلط انفرادی یا مختلط تیمی که منظور از شنای آزاد، هر استیلی است به غیر از پشت، قورباغه یا پروانه. شنای کرال سینه و کرال پشت در تقویت عضلات بازو و شانه، شنای قورباغه در تقویت عضلات ران و سینه و شنای پروانه در تقویت عضلات سینه و عضله راست شکم مؤثر هستند. در برخی از موارد نیز ممکن است غواصان از اعضای تیم نجات آتشنشانی یا خدمات پیراپزشکی یا واحد نجات غریق باشند، و ممکن است به عنوان غواصی خدمات عمومی طبقهبندی شوند. اگر بیماری پوستی از قبیل بیماریهای قارچی قابل سرایت دارید به هیچ عنوان به استخر عمومی مراجعه نکنید. طی سالیان گذشته فعالیتهای زیادی در زمینه آزمایشگاههای راه دور به صورت مجازی و الکترونیکی صورت گرفتهاست که اغلب در رشته مهندسی برق و الکترونیک کاربرد داشتهاست؛ اما این روشها علاوه بر مزایای زیاد، معایبی نیز به همراه دارند که از جمله آنها اینکه در روش مجازیسازی، کاربران از آنجایی که به صورت واقعی با ابزارها و وسایل آزمایش در تعامل نمیباشند، در نتیجه نمیتوانند تجربه کافی حاصل از آزمایش را به دست آورند.

​Th is da᠎ta was g en erat​ed  with the ᠎help of G᠎SA Con tent G enerator DE᠎MO᠎!

اما در واقعیت افزوده بخشی از اطلاعاتی را که کاربر درک میکند، در دنیای واقعی وجود دارند و بخشی توسط رایانه ساخته شدهاند. پس از استخر نیز بدن خود را به شکلی کامل و با آب تمیز بشویید. مهم است که در ابتدا آرام شروع کنید و هر روز حدود 15 تا 20 دقیقه از وقت خود را شنا کنید ، تا بدن شما بتواند با برنامه جدید تمرین شما سازگار شود. عینک ورزشی نمره دار دارای روبینی ضربه گیر ژله ای است که باعث می شود از صورت فرد در برابرضربه محافطت شود. عینکهای شنا را می توان به طور کلی در دو گروه قرار داد که شامل عینک شنای مبتدی و حرفه ای می شوند به این معنی که اگر فقط قصد آب تنی در استخر را داشته باشید همان عینکهای مبتدی برایتان کفایت می کند اما اگر شناگران حرفه ای بوده و یا در مسابقات شرکت می کنید بدون شک باید از عینک شنای حرفه ای استفاده کنید که در مدلهای مختلفی مانند عینک شنای سوئدی و یا عینک شنای بدون بند در بازار قابل خریداری هستند. جنس لنز عینک: لنز عینک در دو جنس پلاستیکی (پلی کربنات): این جنس عینک ها جنسی است که بر روی نود درصد عینک ها موجود است، این مدل لنز ها به دلیل سبک و ارزان قیمت بودن این مدل عینک ها بسیار پر طرفدار است ضخامت لنز این مدل عینک شنا بر روی مشخصات خود عینک نوشته می شود.

منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Mohammad Hajali)آبشار شی الیم در دو کیلومتری جنوب شرقی روستای گاوزن محله در میان درهای انبوه از درختان جنگلی واقع شده است. در پژوهشی بر روی زنان و مردان میان سال بدون فعالیت بدنی که به مدت ۱۲ هفته تمرین شنا انجام دادند، مصرف اکسیژن حداکثر، ۱۰٪ بهبود پیدا کرد. در پژوهشی بر روی زنان و مردان میان سال بدون فعالیت بدنی که به مدت ۱۲ هفته تمرین شنا انجام دادند، حجم ضربه (مقدار خون پمپ شده با هر ضربان که نشاندهنده قدرت قلب است) تا ۱۸٪ بهبود پیدا کرد. اگر مدت طولانی در تابش آفتاب ماندهاید، از داخل شدن ناگهانی به آب سرد بپرهیزید، دلیل این توصیه جلوگیری از شوک دمایی میباشد. دماغی یا گیره دماغ نیز باعث میگردد آب استخر داخل بینی شما نرود. پیش از ورود به استخر و جکوزی آب داغ و سرد بدن خود را با یک شوینده مناسب شستشو دهید و پای خود را در داخل حوضچه کلر قرار دهید. نتایج به دست آمده نشان میدهد که نوزادانی که در تمرینات شنا شرکت کردهاند و آن را ادامه دادهاند، توانایی تعادل بدنی آنها افزایش پیدا میکند. هنگام شنا کردن خلط گلوی خود را به آب استخر وارد نکنید. تحقیقات نشان داده اطفالی که آموزش شنا را از ماههای نخستین زندگی خود شروع کردهاند، دارای بدن قوی تری نسبت به کودکان دیگر هستند.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن