چگونه می توان به عنوان مترجم از تقلب جلوگیری کرد وبلاگ

[ad_1] اگر مترجم یا مترجم مستقل هستید ، سهم مناسبی از ایمیل های درخواست خدمات خود را دریافت کرده اید. اگرچه

توسط HEKAYATS در 30 اسفند 1399
[ad_1]

اگر مترجم یا مترجم مستقل هستید ، سهم مناسبی از ایمیل های درخواست خدمات خود را دریافت کرده اید. اگرچه دامنه و جزئیات پروژه ممکن است متفاوت باشد ، اما هدف شما بعنوان مترجم یا مترجم همیشه یکسان است - ارائه خدمات تخصصی و پرداخت هزینه برای آنها. در یک دنیای ایده آل ، هر درخواستی که دریافت می کنید کاملا قانونی است و صمیمانه از شما کمک می خواهد ، اما متأسفانه همیشه اینطور نیست. امروزه ، وقتی همه ما به طور فزاینده ای از اتصال به اینترنت تشویق می شویم ، تلاش برای برقراری ارتباط با شخصی بسیار آسان است ، حتی اگر قبلاً هرگز با او ملاقات نکرده باشید.

هم نعمت است و هم نفرین. گرچه ممکن است بتوانید با شخصی که به خدمات شما نیاز دارد ارتباط برقرار کنید ، اما می توانید فردی را که قصد دارد شما را فریب دهد و به آنها دسترسی داشته باشد تا بتواند به اطلاعات شخصی شما دسترسی پیدا کند ، جلب کنید. خوشبختانه ، روشهایی وجود دارد که سعی در جلوگیری از کلاهبرداری بیش از حد زیاد دارند ، و مطمئن شوید که اگر شخص احتمالی فقط شخصی است که می خواهد شما را کلاهبرداری کند ، می توانید بدون نگرانی به کار خود ادامه دهید. در ابتدا ممکن است به نظر مشتری های معمولی برسند ، اما اگر هنگام برقراری ارتباط با آنها مشکلی برای شما به نظر می رسد ، پس باید ارتباط را قطع کنید و سپس آنها نیز متوقف می شوند.

اولاً ، برخی از کلاهبرداری های شناخته شده ، کلاهبرداری هایی هستند که استدلال های غیر منطقی یا معاملات غیر واقعی را برای درست بودن فهرست می کنند. در هر صورت ، شما همیشه باید مراقب پیوندها یا پرونده های مشکوکی باشید که برای شما ارسال می شود. اگر به چیزی مشکوک هستید ، آن را باز نکنید. بعضی اوقات این کار با کلاهبرداری های قابل شناسایی راحت تر است. به عنوان مثال ، اگر کسی با پیشنهاد خدمات ترجمه با شما تماس بگیرد اما برای اینکه بتواند پرداخت را مستقیماً واریز کند به شماره حساب بانکی شما نیاز دارد و پیوندی را برای شما ارسال می کند تا بتوانید این کار را انجام دهید ، اکنون باید زنگ های خطر را به صدا در آورید. اگر کسی اطلاعات شخصی را بخواهد ، پس باید از آنها خسته شوید. شما فقط باید به هیچ وجه جواب ندهید یا بگویید برای تعیین آنها در دسترس نیستید و ادامه دهید.

اگر چیزی خیلی درست به نظر می رسد درست نیست ، باید مراقب باشید کلاهبرداری است یا خیر. اگرچه یک پیشنهاد آبدار با قیمت 50 دلار برای هر کلمه ممکن است باعث شود شما از امتناع امتناع ورزید ، اما اگر آنها علائمی از درخواست هرگونه اطلاعات شخصی را که لازم نیست نشان دهند ، باید فوراً همه تماس ها را رد کرده و آنها را متوقف کنید.

در مرحله بعدی ، تشخیص برخی از کلاهبرداری ها کمی دشوارتر است زیرا به نظر می رسد افرادی واقعی هستند که سعی در جذب خدمات واقعی شما دارند. آنها می توانند یک سند واقعی برای ترجمه داشته باشند ، پس زمینه ای که می گویند برای یک رویداد خاص به آن نیاز دارند و حتی نام کامل ، نام شرکت و شماره تلفن خود را به شما می دهند. تاکنون همه چیز طبیعی به نظر می رسد و جای هیچ گونه تردیدی نیست. با این حال به یاد داشته باشید که کلاهبرداران همیشه به دنبال راه های کسب درآمد هستند. بنابراین وقتی تماس به پرداخت تغییر می کند ، در اینجا باید با دقت بیشتری به صحبت های آنها بپردازید. افراد کلاهبرداری وجود دارند که با قیمت شما موافقت می کنند و سپس چک می کنند شاید دو برابر بیشتر از آنچه که گفته اند به آدرس شما چک کنند. آنها خواهند گفت که این یک "اشتباه" است و از شما می خواهند که پول را به حساب آنها منتقل کنید زیرا آنها برای اورژانس شخصی و خانوادگی به پول نیاز دارند. در اینجا باید قدم بردارید ، به آنها بگویید دیگر نمی توانید با آنها کار کنید و سپس آدرس ایمیل آنها را مسدود کنید.

همچنین اگر فکر می کنید در زمینه مقابله با کلاهبرداری نیاز به آموزش بیشتر یا کمک دارید ، منابعی نیز وجود دارد که به آنها دسترسی دارید. برای این منظور ، ATA یک منبع غنی دارد که می توانید از آن استفاده کنید ، مانند صفحه هشدار: https://www.atanet.org/membership/internet_scams.php. آنها همچنین از طریق مقالات خود در ATA Chronicle ، که ماهانه منتشر می شود ، به آنها کمک می کنند تا از تلاش برای کلاهبرداری بیشتر آگاه شوند.

فیشینگ: چگونه از دست تکان دادن جلوگیری کنیم
ABC امنیت سایبری: هرزنامه - این فقط برای صبحانه نیست
کمی پارانویا می تواند تا حد زیادی پیشرفت کند

همچنین می توانید تجارت و / یا فعالیت های متقلبانه را در www.fraud.org گزارش دهید. این اطلاعات به مقامات اجرای قانون مربوطه منتقل خواهد شد.

روش های زیادی برای کلاهبرداران وجود دارد که سعی می کنند آنچه را که می خواهند به آنها بدهید اما مهم این است که همیشه هرگونه ارتباط را هر چه سریعتر متوقف کنید. می توان از تقلب جلوگیری کرد و از طریق همکاری جمعی ما می توانیم به یکدیگر ابزار و دانش دهیم تا از آزمایش وحشتناک تقلب جلوگیری کنیم. امیدوارم این پست به شما کمک کند تا در آینده از کلاهبرداری جلوگیری کنید.


[ad_2]
منبع
آخرین مطالب