نکات رونویسی برای مترجمان وبلاگ

[ad_1] آیا به عنوان رونویسی نویس کار می کنید؟ حتی اگر مترجم یا مترجم نباشید ، ممکن است مواردی پیش بیاید که

توسط HEKAYATS در 9 اردیبهشت 1400
[ad_1]

آیا به عنوان رونویسی نویس کار می کنید؟ حتی اگر مترجم یا مترجم نباشید ، ممکن است مواردی پیش بیاید که از شما بخواهید رونویسی انجام دهید. همانطور که می بینید ، اگر خیلی باتجربه نباشید و راه های ساده سازی کار را بلد باشید ، رونویسی می تواند طولانی شود. اما چند نکته ساده وجود دارد که مطمئن شوید از وقت خود نهایت استفاده را می کنید بدون اینکه کیفیت را از بین ببرید.

در ابتدا ممکن است این امر بسیار واضح به نظر برسد ، اما حتماً از هدفون های خوبی استفاده کنید. نیازی نیست که هدفون هایی را که افراد صنعت موسیقی می توانند استفاده کنند هدر دهید ، اما یک هدفون خوب می توانند کارهای متفاوتی انجام دهند ، حتی اگر شما یک صوتی صوتی نباشید. انواع فایل های صوتی که از مشتری خود دریافت خواهید کرد از نظر کیفیت متفاوت است. گاهی اوقات از کیفیت بکر برخوردار خواهند شد ، اما گاهی اوقات در شنیدن صحبت های برخی از افراد مشکل خواهید داشت. یک هدفون خوب در اینجا به شما کمک می کند. پول اضافی که برای هدفون می پردازید می تواند تفاوت بین تلاش برای گوش دادن به یک قطعه بارها و تمایز صحبت های شما باشد.

سپس اطمینان حاصل کنید که در یک محیط راحت هستید که نمی توانید به راحتی حواس شما را پرت کند و یا صداهای اضافی را بشنوید. اگر یک جفت هدفون حذف کننده نویز بخرید ، ممکن است نگران صداهای اضافی نباشید ، اما هنوز هم توصیه می شود در مکانی کار کنید که مزاحمتی برای شما ایجاد نکند.

همچنین می توانید سعی کنید کار را خودکار کنید. اگرچه در گذشته این گزینه گزینه مناسبی نبوده است ، امروزه ابزارهای مختلفی وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها کلمات را به صورت خودکار برای خود ضبط کرده و آنها را یادداشت کنید. البته این نوع برنامه ها خالی از اشکال نیست. ابزارهایی مانند بزرگنمایی وجود دارد که می توانند قرار ملاقات ها را به صورت خودکار رونویسی کنند تا زمانی که قرار ملاقات انجام می شود ، و سایر ابزارها مانند Express Scribe که به شما کمک می کند کار را با کنترل های یکپارچه انجام دهید که به شما کمک می کند تا ضبط را کنترل کنید در حالی که هنوز هستید تایپ کردن

همچنین ، قبل از شروع حتماً از صدا نمونه بگیرید. این به شما کمک می کند که بفهمید با چه کاری سر و کار دارید و همچنین به شما امکان می دهد قضاوت در مورد آسان یا دشوار گذراندن صدا را انجام دهید. اگر باید صدا را در کنار خود تغییر دهید تا بتوانید حرف مردم را بفهمید ، حتماً به مشتری بگویید که نوشتن پانزده دقیقه در حدود 1 ساعت طول می کشد. اگر وقت بگذارید و صدا را مرور کنید و اطمینان حاصل کنید که برآورد دقیقی از مدت زمان آن دارید ، هم شما و هم مشتری شما سپاسگزار خواهیم بود.

به طور کلی ، رونویسی می تواند یک کار طولانی باشد که برای انجام خوب آن نیاز به مهارت های خاصی دارد. اما این بدان معنا نیست که شما نمی توانید کار خوبی انجام دهید. تا زمانی که تجهیزات و اشتیاق مناسبی داشته باشید ، قادر خواهید بود رونویسی را در سطحی انجام دهید که هم برای شما و هم برای مشتری شما رضایت بخش باشد.


[ad_2]
منبع
آخرین مطالب