لیست تخصصی گیتاریست های حرفه ای

لیست تخصصی گیتاریست های حرفه ای ۱- برایان می زمانی که برایان می رویاهای خود را برای اخترفیزیکدان بودن به حال

توسط HEKAYATS در 27 فروردین 1401

لیست تخصصی گیتاریست های حرفه ای

۱- برایان می

زمانی که برایان می رویاهای خود را برای اخترفیزیکدان بودن به حالت تعلیق درآورد و گیتار خود را سفارشی کرد - که عاشقانه به عنوان Red Special شناخته می شود - آسمان محدودیت داشت. به عنوان گیتاریست اصلی گروه کوئین، ترکیب می از آکوردهای هارد راک پاور و فرت ورک کلاسیک به اپراهای راک فوق‌العاده لذت‌بخش فردی مرکوری (بوهمی راپسودی) و همچنین تک‌نوازی‌هایی را به ما داد که مانند موشک‌های پرتابه به سمت تراس‌های فوتبال پرتاب می‌شوند (We Will Rock You). ). در میان مجموعه آثار متنوع کوئین، این صدای متمایز می است که بیش از همه خودنمایی می کند و همیشه شنونده را با مجموعه ای درخشان از ریف های باشکوه بمباران می کند، مهم نیست که گروه به چه ژانری روی آورده است. می در حین اجرای زنده، اغلب با اجرای سرود ملی بریتانیا، God Save The Queen، به جیمی هندریکس ادای احترام کرده است، و به ما مدرک بیشتری مبنی بر جایگاه او در میان خانواده سلطنتی راک ارائه می دهد.

۲- چاک بری

توسعه راک اند رول مدیون ایده های پیشگام چاک بری است. بری با استارت مرغ معروف خود و تکنوازی های الهام گرفته از راکابیلی، دستکش را برای گیتاریست های بی شماری که دنبال می کردند، انداخت. او به‌عنوان صدای اصلی جوانان دهه 50، انقلابی را با پخش موسیقی فیلم‌های نوجوانان راد راند (Maybellene) و حمایت از هیجان نوازنده گیتاریست سرگردان (جانی بی گود) آغاز کرد. از رویکرد منحصربه‌فرد او به معرفی گیتار گرفته تا تکنوازی‌های غیرقابل انکار او، باید از بری برای تأثیرگذاری بر یک نسل کامل از راک‌ان‌رول‌ها برای برداشتن گیتار و انداختن تمام رویاهایشان در یک گونی تفنگ تشکر کنیم. به سختی می توانید یک گیتاریست را در دهه 60 پیدا کنید که از او الهام نگرفته باشد. جان لنون می‌گوید: «اگر سعی می‌کنید نام دیگری برای راک اند رول بگذارید، ممکن است آن را «چاک بری» بنامید.

 

باید بشنوید: جانی بی گود

 

۳- اریک کلاپتون

در دهه 60، در روزهای قبل از هندریکس، گرافیتی روی دیوارهای لندن حک شده بود که نوشته بود «کلپتون خداست». سخت نیست که بفهمیم چرا. از زمان حضورش با Bluesbreakers جان مایال تا حضورش در سوپرگروه Cream، تسلط ریشه‌ای کلاپتون بر بلوز، پیوسته در تمام دوران حرفه‌ای‌اش تحت تأثیر قرار گرفته است. از ریف‌های هیجان‌انگیز رانندگی در لیلای Derek And The Dominoes تا صداقت غم‌انگیز در Tears In Heaven، کلاپتون در هر مرحله از راه ما را با موهبت ماندگار خود برای احساسات بلوزی و توانایی ذاتی‌اش در آواز خواندن گیتار شگفت‌زده کرده است. در طول سال‌ها، او همیشه آثار خود را با آهنگ‌های سنگین و متحرک آغشته کرده است، همانطور که تنها بهترین گیتاریست‌ها می‌توانند. تأثیر مهارت حیرت‌انگیز کلاپتون و تعهد مستمر او به احیای مجدد موسیقی بلوز قابل اغراق نیست. لیست تخصصی گیتاریست های حرفه ای باید بشنوید: Hammer To Fal

باید بشنوید: لیلا

۴- دیوید گیلمور

دیوید گیلمور و «Black Strat» نمادین او، با استفاده از سنگ‌های محک صوتی روانگردانی که توسط بنیانگذار پینک فلوید، سید بارت، سنگ فرش شده بود، صدایی شبیه به گیتار ایجاد کرد. احساس آزادانه گیلمور برای بداهه‌پردازی روح‌انگیز - از انفجار بلوزی و غرش‌انگیز او در Money گرفته تا ریف‌های سر به فلک کشیده‌ای که در ارتفاعات آسمانی Shine On You Crazy Diamond بالا می‌رفت - به تبدیل Pink Floyd به یک خانه قدرتمند راک کمک کرد. . تکنوازی حماسی او در Comfortably Numb به درستی یکی از بهترین اجراهای گیتار در تمام دوران در نظر گرفته می‌شود که به شنوندگان توانایی او را در برانگیختن احساسات با هر نت ارائه می‌دهد. کار نوآورانه دیوید گیلمور با پینک فلوید با پل زدن بر باتلاق‌های روان‌گردان با زمین جدید جاز-راک، به درستی او را به عنوان یکی از بهترین گیتاریست‌هایی که تا به حال صحنه را زیبا کرده است معرفی می‌کند.

باید بشنوید: راحت بی حس

۵- جیمی هندریکس

جیمی هندریکس، گیتاریست متولد سیاتل، پس از ورود به بریتانیا در سپتامبر 1966، به تنهایی انقلابی در راک اندرول با ناله های زیبای خود از بلوز الکتریک ایجاد کرد. ربودن رعد و برق از اریک کلاپتون خدای گیتار دهه 60، تفسیر پر سر و صدا هندریکس از R&B و تمایل او به نواختن تک نوازی با دندان‌هایش از افسانه‌ها بود. کلاپتون بعداً به یاد می آورد: «او بلند شد و ذهن همه را منفجر کرد. "این چیزی است که هیچ کس هرگز نمی تواند آن را شکست دهد." گیتاریست افسانه‌ای از Purple Haze فرا بشری گرفته تا کاور قطعی آهنگ All Along The Watchtower اثر باب دیلن، مسلماً همان کاری را که بتهوون برای موسیقی کلاسیک انجام داد، برای راک‌ان‌رول انجام داد. جیمی هندریکس به لطف آغوش آزادانه دیستورشن و پدال‌های وا-وا (وودو چایلد (بازگشت خفیف))، جوهره روان‌گردانی را تجسم بخشید، صدای موسیقی راک را برای همیشه تغییر داد و واقعاً سزاوار است که یکی از بهترین گیتاریست‌های تاریخ در نظر گرفته شود. .

باید بشنوید: Voodoo Child

۶- جیمی پیج

مغز متفکر غول های هارد راک لد زپلین بدون شک بهترین گیتاریست هایی است که تا به حال زندگی کرده اند. تلفیقی پر سر و صدای جیمی پیج از بلوز-راک و ریفج بیش فعال، روح انقلابی نوآوری های جیمی هندریکس را گرفت و آنها را به جادوی ناب تبدیل کرد. پیج با ایجاد پایه‌ای برای چیزی که بعداً به هوی متال و راک استادیوم تبدیل شد، خشم طوفان بلوز (Whole Lotta Love) و جذابیت صداهای عجیب و غریب (کشمیر) را تقویت کرد.می‌توان آن را با یک سنت عامیانه انگلیسی (پلکانی به سوی بهشت) ترکیب کرد. او با ساختن افسانه ای مانند یک جادوگر از روزهای گذشته، در دهه 70 به عنوان شناخته شده ترین ستاره راک جهان تسلط یافت. چشم انداز همه جانبه جیمی پیج با استعداد انکارناپذیر از قدرت راک اند رول تأثیری جاودانه بر جای گذاشت که تا به امروز باقی مانده است.

۷- استیوی ری وان

یکی از تاثیرگذارترین گیتاریست‌های موسیقی بلوز است که در دهه 1980 احیای موسیقی بلوز راک را رهبری کرد. هر فهرستی از بهترین گیتاریست‌ها بدون شک این گیتاریست فوق‌العاده را در 10 گیتاریست برتر خود نشان می‌دهد، یا در اشتباه هستند. او بیشتر سبک خود را برگرفته از لونی مک می داند. گفته می شود صرف نظر از ژانر، سبک او به قدری کاملا منحصر به فرد است که هیچ گیتاریست دیگری مانند او صدا نکرده است

سبک او ریشه در راک، بلوز و جاز دارد. بیلی گیبنز از ZZ Top یکی از گیتارهای سفارشی خود را با نام مستعار "Main" به او هدیه داد. او به دلیل استفاده از یک مجموعه سفارشی از سیم‌های سنگین گیتار که نیم پله پایین‌تر کوک می‌شد، شهرت داشت. او همچنین گردن نامتقارن را ترجیح می داد. او استاد مقیاس بلوز و تحت الحمایه آلبرت کینگ است.

۸-ادی ون هالن

وی  اغلب در این لیست ها در رتبه اول قرار می گیرد. اون خیلی خوبه او اریک کلاپتون را به‌عنوان تأثیر اصلی خود می‌داند، اما می‌گوید از نظر سبک به جیمی پیج نزدیک‌تر است. او از آن دسته از بازیکنانی است که توسط بازیگران برجسته دیگری مانند مایکل جکسون برای پخش آهنگ های پشتیبان برای آنها مورد استفاده قرار گرفته است.

یکی از تاکتیک‌های برجسته او ضربه زدن است، جایی که او از هر دو دستش روی گردن گیتار استفاده می‌کند تا نت‌ها را به سرعت پخش کند. بسیاری یکی از تک‌نوازی‌های او را به‌خاطر این تکنیک، اگر نگوییم دومین تک‌نوازی، بهترین می‌دانند. او می گوید که این مهارت را از تماشای استیو هکت از جنسیس و جیمی پیج به دست آورده است.

۹-جیمی هندریکس

تنها در چهار سال موفقیت در جریان اصلی قبل از مرگ نابهنگام خود، دنیای گیتار را به کلی تغییر داد. او یکی از اولین کسانی بود که جلوه‌ها و نوار whammy را به دنیای گیتار آورد، مانند اعوجاج فاز و wah-wah. بخش بزرگی از موفقیت مستمر Fender Stratocaster به دلیل استفاده او از آن است.

تأثیرات راک اند رول او هنرمندان اولیه ای مانند لیتل ریچارد، چاک بری و الویس پریسلی بودند. او «اول‌ها» زیادی خلق کرد، مانند استفاده از جلوه‌های خاص، رد آکورد نواری و به‌جای عصبانیت با انگشت شست. سبک او ترکیبی از بلوز، راک بریتانیایی، موسیقی محلی آمریکایی، جاز و راک است. او در تکنوازی درون آکورد استاد بود.

۱۰-درک تراکس

شاید نام درک تراکس از گروه The Derek Trucks Band و اکنون گروه برادران آلمن و همچنین تور با اریک کلاپتون را شنیده باشید. شما می دانید که اگر وارد چنین عملیاتی شوید، خوب هستید. سبک او ترکیبی از ژانرهایی مانند جم باند، جاز، راک جنوبی و حتی قوالی و دیگر ژانرهای موسیقی جهان است.

 

او گیتارهایش را با کوک باز E می نوازد و اسلاید بطری بلوز دانلوپ را ترجیح می دهد. موفقیت او تا حدی می تواند به دلیل مطالعه به روش هایی باشد که دیگران انجام نداده اند، مانند یادگیری سازهای مختلف جهانی مانند سارود و سیتار. او به سرعت از لیست بالا می رود و یکی از "خدایان جدید گیتار" در نظر گرفته می شود. کاوش او در نوازندگی میکروتونال هندی او را متمایز می کند.

 

آخرین مطالب