طب سوزنی کلینیک درد و توانبخشی نگین آزادی

درصورتیکه جراحتی در روند اولیه می باشد ، به طور معمول بهتر می باشد از سوزن زدن به طور مستقیم اجتناب نمایید چون

توسط HEKAYATS در 28 آبان 1401
درصورتیکه جراحتی در روند اولیه می باشد ، به طور معمول بهتر می باشد از سوزن زدن به طور مستقیم اجتناب نمایید چون این دستور ممکن هست التهاب بیشتری را در ناحیه ای که قبلاً تحریک شده باشد تولید کند. در همین موقعیت اکثر وقت ها سوزن زدن به اندام مقابل یا جایی دیگر در امتداد حیطه آسیب دیده به جهت کمک به بهبودی موثر است اما از تشدید آن جلوگیری می‌شود. ممکن است بعد از آن از درمان وسوسه شوید که به سراغ غذاهای سهل وآسان تر بروید یا این که در مسیر منزل غذای آماده بگیرید البته شما می بایست در برابر این تمایلات مقاومت کنید.
  • همچنین ممکن می باشد پس از درمان احساس خستگی داشته باشید و متوجه تغییراتی در خوراک خوردن، خوابیدن یا این که عادات روده گردید و یا این که اینکه هیچ تغییری را تجربه نکنید.
  • شرایطی که طب سوزنی برای بهبود آن به فعالیت می رود دربرگیرنده انواع مختلفی از دردها همچون سردرد، مشکلات فشار خون و سرفه های شدید است.
  • 🔵 درصورتیکه به طب سوزنی فکر می کنید، اصلی دکتر خود در گزینه همین که آیا ممکن میباشد در بهبود پارکینسون شما اثر داشته باشد مشورت کنید.
  • در سردردهای میگرنی، شواهد نشان ارائه می کنند طب سوزنی می‌تواند به اثر گذاری درمان‌های رایج کمک نماید و طب سوزنی می‌تواند در پیشگیری از سردردهای میگرنی، دستکم به ترازو درمان‌های دارویی اثرگذار باشد.
  • فیزیوتراپیست ها می بایست دست‌کم یک دارای سنجی طب سوزنی اصولی را به دست آورند تا بتوانند تمرین کنند و متخصصان واجد شرایط ، به طور معمول از طب سوزنی به عنوان مکمل بقیه درمان‌ها به کارگیری می‌کنند.
  • اگر همین نیرو به لطف در کل قسمت‌های تن جریان داشته باشد، فرد از لحاظ جسمی و روحی به طور کامل سلامت خواهد بود.
اثر ظریف طب سوزنی باید بوسیله یک کارآزمایی بالینی دو سو نابینا تأیید شود، البته تشکیل گروه شاهد در مطالعات طب سوزنی سخت است. چاسوت و همکاران یک کارآزمایی متقاطع را در رابطه حیاتی اثرات طب سوزنی الکتریکی (Electro-acupuncture) بر روی سردرد تنشی مزمن گزارش دادند که شامل نظارت نمونه زیستی بود. نمره مقیاس آنالوگ بصری در نه بیماری که طب سوزنی الکتریکی انجام داده بودند بیش از 50 % کمتر یافته بود، ولی این نمره هم در پنج بیماری که طب سوزنی به شکل دارونما انجام دیتا بودند هم کمتر پیدا کرده بود. فاکتور نورون زایی مشتق شده از مغز (Brain-derived neurotrophic factor) در سرم، رابطه معکوسی اهمیت شدت درد و سکو افسردگی داشت. یک مطالعه بالینی گسترده راجع به طب سوزنی برای سردرد در اتحادیه اروپا انجام شد. استعمال طب سوزنی در این بیماران باعث کمتر آزادسازی هورمون آزادکنندهٔ کورتیکوترپین در مغز می شود که در نتیجهٔ آن اهمیت کاهش سطح کورتیزول خون، استرس در همین بیماران نیز قلیل می شود [۱۲]. براین اساس کلیدی توجه به مطالبی که گفته شد، بیماران مبتلا به اختلالات گوارشی که به دنبال طب مکمل برای دردهای معده-رودهٔ خود هستند، طب سوزنی می‌تواند برایشان کمک‌کننده و اثرگذار باشد. کارشناس طب سوزنی حساس اعتنا به موقعیت بیمار، نقاطی را گزینش می نماید که بیشینهٔ تأثیر را بر مکانیسم کلی بدن او بگذارد. استفاده طب سوزنی سبب ساز ترشح مواد طبیعی ضددرد در بدن می شود که علاوه بر خواص سرکوب‌کنندگی درد، یاری به ارتقا ایمنی بدن، تعدیل متابولیسم و همچنین سیستم گوارشی می‌کند. در همین طب اهمیت فروکردن سوزن‌های نازک به نقاط خاصی از بدن که گذرگاه‌های انرژی دانسته می شوند به جهت التیام درد یا درمان خلل خاصی از مریض به کارگیری می‌شود.

اگر در ده سال پنجاه زندگی خویش می‌باشید این 14 خوراک را در برنامه خود قرار دهید

اين داروها حیاتی مهار ساختن پروستاگلاندين ها مي‌توانند علامتها آسم را تشديد كنند . همچنين در شـرايـط خاصي مانند سندروم نفروتيك يا نـارسـايي سلولي كبد يا نارسايي قلبي كه دفع ادرار وابسته به پروستاگلاندين می باشد ، مصرف ايـن داروهـا مـي تواند ارومي و ادم را افزايش دهد. بيماران معمولا بالاي 60 سال سن دارنـد، ولـي در بيش از 80% اشخاص بالاي 50 سال شواهد راديولوژيك آرتروز ديده مي‌شود. در نتيجه اين بيماري استخوان هاي مفاصل روي هم ساييده مي شوند و اين باعث سفتي، درد و محدوديت حركتي در مفاصل مي شود. علايم بيماري عمدتا شامل سفتي صبحگاهي میباشد كه معمولا پس از دقيقه رویکرد رفتن كاهش مي يابد. حال ممکن است همین سؤال برایتان پیش آمده باشد که طب سوزنی به چه صورت کار میکند. در ابتدا، کارشناس طب سوزنی یک شرح‌حال درمورد حالت عمومی سلامت و مشکلات جسمی از بیمار می‌گیرد. سپس، معاینه‌ای که بخش اعظم بر مبنا نبض بیمار و رخ و رنگ زبان مریض می باشد به همراه بعضی معاینات دیگر انجام می‌دهد. فلسفۀ باستانی چینی دو نیروی ضد و نقیض به نام‌های Yang و Yan را در کنترل عالم و بدن انسان مؤثر می‌داند. طب سنتی چینی هم به تبعیت از این فلسفه معتقد است، سلامت انسان هنگامی حاصل میشود که همین دو نیرو مهم نیز در تعادل باشند. در اوایل سال ۲۰۱۰، بیش از ۱۴ میلیون آمریکایی گزارش کردند که به طور تر و تمیز از سوزن درمانی به تیتر چکیده از مراقبت‌های بهداشتی خویش به کارگیری می‌کنند. باستان‌شناسان سوزن‌های طلایی و نقره‌ای را در آرامگاه لیو شنگ کلیدی قدمتی حدود ۱۰۰ سال قبل از ولادت پیدا کرده‌اند که او‌لین شواهد باستان‌شناسی طب سوزنی هستند. گرچه معین نیست که هدف چینی‌های باستان از استفاده همین سوزن‌ها چه بوده است. همینطور در تحقیقات تاریخ‌شناسان مومیایی ۵۰۰۰ ساله‌ای اصلی خالکوبی‌های یگانه یافت شده است. دسته‌بندی نشده تئوری طب سوزنی مدعی می باشد که همین نقاط یگانه بر روی مسیرهای خاصی از تن دارای نام گذرگاهmeridian[۱۵] قرار دارا‌هستند که انرژی حیات که در گویش چینی به آن «چی» گفته می شود در آنان جریان دارد. طب سوزنی می‌تواند دارای تقویت سیستم ایمنی بدن به نزاع کلیدی کارداران بیماری‌زا امداد کند. درمان طب سوزنی همچنین می‌تواند طول مدت سرماخوردگی را کمتر دهد و نشانه ها ناتوان‌کننده‌ای را که سبب ساز میشود احساس بدبختی و دوری از فعالیت را حفظ کنید، کاهش دهد.

معرفی کاربرد شیمی سبز و اصول ۱۲ گانه آن

در MRIبه فعالیت آمده از كمر اين بيماران نيز، بيرون زدگي (پروتروژن) ديسك يا ديسك هاي بين مهره اي یار کلیدی تنگ شدن كانال نخاعي ديده مي شود. اين نقاط قرارگرفته در بين بافت ماهیچه‌ها را براي اولين توشه Hay-شرح داد. او نشان اعطا کرد كه تزريق يك ماده بي حسي موضعي در اين نقاط نه فقط از شدت تهاجم ها مي كاهد بلكه تكرار تهاجم ها را هم كمتر مي كند. Plumدر ســـــال 1982 آمــــي تــــريــپــتــيــلــيــــن را مـوثـرتـريـن و كم ضررترين دارو در پـيـشـگـيـري مـيـگرن يافته است. 1964 Curran ِ Lanceهم نشان دیتا اند كه اين دارو در بين ديگر داروها بهترين گزینش براي سردرد تنشي است.

۷. زمان استعمال از طب سوزنی برای معالجه افسردگی چه نکاتی مورد هدف قرار می گیرد و چرا؟

کسی را که افراد متفاوت را معالجه می کرد، در در میان مردمان به عنوان طبیب شناخته می شد و بر مطابق تجربیات خویش که به مرور روزگار به دست آوردن می کرد، طرز های جدیدی به جهت درمان بیماری هایی که در گذشته، توان درمان آن ها را نداشت، پیدا می کرد. در شکل داشتن ایراد خونریزی یا این که مصرف داروهای رقیق‌کننده خون، احتمال خونریزی یا کبودی ناشی از سوزن‌ها ارتقاء پیدا می‌کند. يافته‌هاي نهايي بررسي حاكي از آن هست كه طب سوزني تأثيري بر درد زايمان تیم آیتم نداشت البته بر ادب مادر در يك ساعت پس از طب سوزني اثر گذار بود. آ‌زمايش به اين ترتيب بود كه پس از هر بار ادرار میزان ادرار باقيمانده در مثانه اندازه‌گيري مي شد.

اورا در میگرن یا این که اورای میگرن چیست؟

سوزن‌های طب سوزنی فراوان ظریف میباشند و سبب ساز تولید درد در مریض نمی‌شود. کینفی و همکاران گزارش دادند که انجام طب سوزنی قبل از عمل جراحی، تاثیر جراحیِ تحریک عصب پس سری (Occipital nerve stimulation/ONS) را پیش‌بینی می‌کند. دوازده بیمار اصلی سندروم سردرد مقاوم و مزمن که برای جراحی ONS به نقل از سایت خبری مطلوب بودند، اصلی به کار گیری از طب سوزنی الکتریکی (100 هرتز، 30 دقیقه) قبل از ONS درمان شدند. نتایج نشان دادند که انجام جراحی ONS در برخی از بیمارانی که قبلاً طب سوزنی بر آن ها تاثیری نداشت، مؤثر بوده است. طب سوزنی ممکن هست یک وسیله جدید و کاربردی به جهت ارزیابی پیش از جراحی باشد.

IMS یا سوزن خشک چطور به درمان درد امداد می‌کند؟

سر درد می‌تواند ناشی از عامل ها مختلفی مثل استرس، فشار عصبی، انقباض عضلات شانه، گردن و سر، مشکلات عروقی، ضربه‌ و... از در بین انواع مختلف سر دردهای تنشی، میگرن و سردردهای ناشی از مشکلات گردن، دسته اول یعنی سردرد تنشی شایع ترین مورد دربین بیماران است. در همین گونه سر درد شدت درد غالبا ملایم تا متوسط است و بیماران آن را به صورت سردردی نبض‌دار در دو طرف سر تعریف می‌کنند. همین نکته را مد لحاظ داشته باشید که قرار دادن غلط سوزن می تواند باعث ساخت درد در ارتفاع درمان شود. به همین استدلال بایستی که از یک پزشک متخصص در زمینه طب سوزنی به جهت معالجه امداد بگیرید. طب سوزنی از دیر باز در سرزمین هایی مانند چین، کره و ژاپن از حساس و اعتنا اکثری برخوردار بوده است. اکثر زمان ها مردمان از تکنیک طب سوزنی برای درمان بخش اعظمی از درد ها به کار گیری می کنند. اکثر زمان ها اطبای طب سنتی مهم در لحاظ گرفتن مسیرها (مریدین ها) در تن شخص جریان و انرژی او را می یابند و مهم قرار دادن سوزن ها در نقاط خاصی در امتداد همین نصف النهارها، جریان انرژی مریض را متعادل می کنند.

آشنایی دارای فلسفه طب سوزنی

لازم به ذكر هست كه طب سوزني در معالجه بيماران ديسك كمر هيچ‌گونه عارضه جانبي ندارد. طب سوزني مي تواند بهبود درد را از یکسری ماه تـا چـند سال در پي داشته باشد. اين معالجه را مـي‌تـوان در صـورت لـزوم در فـواصـل زمـانـي طولاني نظیر يك بار در ماه يا بيشتر انجام بخشید و به اين طريق اثر بخشي آن را دوام بخشيد. طبـق اعـلام سـازمـان بهـداشـت جهـانـي و نيـز انستيتـوي جهـاني تندرست ،همه بيماران مبتلا به آرتروز از انجام دست کم يك زمان درماني طب سوزني در درمان بيماريشان سود مي برند . تکنیکی تمیز مهم به کار گیری از سوزن های بسته بندی شده به جهت هر فرد ، استریل شده و یکبار مصرف استعمال شود. به طور کلی استفاده از هر طرز درمانی کلیدی یک سری از دلایل همپا است. اما می توان گفت که استعمال از این طریق درمان به نسبت طرز های درمانی دیگر، از دلایل کمتری برخوردار است. در همین طریق درمانی متخصصان حساس معین نمودن نقاط مختص بدن، سوزن‌های خویش را فرو کرده و اعصاب حسی را تحریک می‌کنند. یکی از مشکلات دستگاه گوارش بدن، آسیب معده می باشد که در بین اشخاص زیادی، ترویج دارد. برای حل این ایراد می‌توان از درمان آسیب معده اصلی طب سوزنی امداد گرفت. از آنجا که همین طرز درمانی به کمک متعادل ساختن جریان‌های انرژی، بیماری را درمان می‌کند، مسیرهای حرکت انرژی از طرز طحال به معده و روده تهیه و تنظیم می‌شوند. بدن برای دفع مواد مضر نیاز به آب دارد به این ترتیب نوشیدن میزان مضاعف مایعات اصلی است. در ارتفاع درمان طب سوزنی تن شما در حالا سم زدایی هست و مصرف مایعات به این روند یاری میکند. در اولی جلسه طب سوزنی پزشک معالج از شما درباه ی دمای بدن، درد، هضم، دفع، چشم ها، گوش ها، انرژی، الگوهای خواب و میزان مرغوب بودن زندگی از لحاظ فیزیکی، روحی و خل وچل سوال میپرسد. هنگامی که پزشک معالج گونه تشخیص چینی را معین کرد، نقاط مربوط به ایراد شما را برای انجام طب سوزنی تعیین میکند. ممکن میباشد زمان فروکردن سوزن در بدن سوزش، گزش یا درد مختصری را احساس کنید.

گزارشاتی از طب سوزنی به عنوان درمانی به جهت سردرد

در همین طریق از سوزن های زیاد رشته رشته و انعطاف پذیر از محصول استیل ضد حساسیت به کار گیری می شود که بوسیله دکتر معالج معالج این سوزن ها وارد بدن شده تا به همین طرز بتواند به جهت التیام گونه های علامتها امداد کند و به نگهداری و بازیابی تعادل تن امداد نماید. یک عدد از روش‌های کهن و سنتی برای درمان، که محل تولد آن مرز و بوم چین است، طب سوزنی بوده که این روزها کاربرد متعددی دارد. در کشورهای مختلفی، از جمله مرزوبوم ما، متخصصان متعددی در همین رشته، تخصص پیدا کرده و از آن برای معالجه بیماری‌های متمایز کمک می‌گیرند. از آنجایی که این روش درمانی سنتی، طیف گسترده‌ای از بیماری‌ها را زیر پوشش درمان قرار می‌دهد، استقبال از آن روز به روز عمده می‌شود. در ادامه، قصد داریم به بیماری‌هایی بپردازیم که به امداد طب سوزنی قابل درمان هستند. نواحی درگیر حساس سلولیت به عامل خلل در گردش خون مبتلا تورم و سفتی می شود و اما ارتقا وزن و کمتر وزن به صورت مستمر، رژیم اشتباه غذایی و پوشیدن لباس های تنگ و نامناسب از دیگر عارضه ها بروز سلولیت ها در بدن است. اما از آنجا که کمتر جریان گردش خون یک عدد از دارای ترین و اهمیت ترین دست اندرکاران پیدایش سلولیت هاست، طب سوزنی می تواند دوچندان یاری کننده باشد. درمانگر طب سوزنی اساسی کمک سوزن ها علاوه بر تحریک سوخت و ساز تن و ارتقاء متابولیسم بهترین دکتر طب سوزنی در تهران تن به خواسته کاهش وزن با بهبود جریان گردش خون در موضع سلولیت می تواند به کمتر و درمان آن امداد کند. این روش یکی از از بهترین طرز های طبیعی و غیرتهاجمی در جهان برای درمان سلولیت میباشد که هیچ عوارضی را برای بیمار به همراه ندارد. تحقیقات و بررسی‌های علمی وجود نیروی "چی" در بدن را رد می‌کنند. در بعضا موردها نیز متخصصان طب سوزنی درباره شیوه تشخیص بیماری و درمان‌هایی که می بایست شکل بگیرد اصلی هم اختلاف حیث دارند.
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن