ترجمه ماشین عصبی وبلاگ

[ad_1] در آخرین پست در مورد انواع مختلف ترجمه ماشینی و همچنین مزایا و معایب آنها کمی صحبت کردیم. برای این پ

توسط HEKAYATS در 5 دی 1399
[ad_1]

در آخرین پست در مورد انواع مختلف ترجمه ماشینی و همچنین مزایا و معایب آنها کمی صحبت کردیم. برای این پست ، ما کمی عمیق تر به یکی از جالب ترین روش های ترجمه ماشینی ، ترجمه عصبی ماشین می پردازیم. به عنوان یک خلاصه سریع ، ترجمه ماشین عصبی جایی است که از شبکه های عصبی عمیق برای تبدیل یک سری کلمات از زبان مبدا به یک سری کلمات در زبان مقصد استفاده می شود. برای دستیابی به این هدف ، ترجمه عصبی ماشینی از شبکه های عصبی برای یادگیری یک مدل آماری برای ترجمه ماشینی استفاده می کند. به طور خاص ، ترجمه ماشین عصبی از یک شبکه عصبی مصنوعی برای پیش بینی توالی اعداد در صورت مجهز بودن به توالی اعداد استفاده می کند. به بیان ساده ، کلمات در اعداد رمزگذاری می شوند ، و سپس اعداد وارد یک مدل ترجمه عصبی می شوند و سپس اعداد خارج می شوند ، که سپس به ترجمه رمزگشایی می شوند.

نحوه کار شبکه عصبی و تعیین اعداد وارد شده برای تولید خروجی با آموزش شبکه با میلیون ها جفت جمله اصلاح می شود. به عنوان مثال ، اگر می خواهید یک موتور ترجمه ماشین عصبی برای انگلیسی به اسپانیایی آموزش دهید ، باید داده های زیادی را برای بهبود و اصلاح چارچوب موتور آن و دقیقتر کردن آن ، در اختیار موتور قرار دهید. هر جفت از جمله هایی که به موتور داده می شود ، در حالی که از الگوریتمی به نام انتشار عقب استفاده می کند ، کمی شبکه عصبی را اصلاح می کند. انتشار معکوس شامل تنظیم دقیق میزان خطا است که از تکرار قبلی ناشی می شود. با تنظیم صحیح آن ، می توان سطح خطا را کاهش داد و دقت را بهبود بخشید.

بنابراین مزیت استفاده از ترجمه ماشین عصبی چیست؟ برخی از بزرگترین محدودیت های ترجمه های دیگر ماشینی این است که آنها در مورد عبارات پیچیده تر یا ظریف تر دچار مشکل می شوند. با این حال ، با ترجمه ماشین عصبی امکان ترجمه این نوع عبارات بسیار بیشتر می شود ، زیرا تعداد پارامترها و قوانینی که می توان ارائه داد بسیار بیشتر است و بنابراین امکان ایجاد ترجمه هایی وجود دارد که بسیار طبیعی تر و از نظر معنا نزدیک تر هستند.

ترجمه ماشینی عصبی بدون شک آینده ترجمه ماشینی است ، اما هنوز هم دلایلی وجود دارد که به طور گسترده مورد قبول واقع نمی شود. بزرگترین دلیل آن هزینه زیاد سینک ظرفشویی و زمانی است که برای مفید واقع شدن موتورها لازم است. همانطور که قبلاً ذکر شد ، میلیون ها جمله باید وارد موتور شود تا بتواند واقعاً شروع به تولید ترجمه هایی کند که می توان آنها را با کیفیت دانست و این به معنای استفاده از نیروی انسانی و زمان بیشتر است. هر شرکتی قادر یا مایل به سرمایه گذاری در این زمینه برای توسعه مکانیزم ترجمه ماشین عصبی نیست و این کاملاً قابل درک است وقتی که هزینه ها را در مقابل جایزه سنجید.

به طور کلی ، ترجمه عصبی ماشین یک سیستم پیچیده است ، اما بیشترین پتانسیل را در بین تمام روش های ترجمه ماشینی دارد. بسیار ممکن است که ترجمه ماشین عصبی تا حدی قابل توسعه باشد که بتوان دقیقاً در شرایط مختلفی که به طور خاص آموزش دیده است مورد استفاده قرار گیرد ، اما مشخص نیست که دقیقاً چه زمانی این اتفاق می افتد. پیشرفت زیادی در توسعه آن وجود دارد ، اما به دلیل هزینه و زمان مصرف ، مدت زمان زیادی طول می کشد تا بتواند اغلب استفاده شود.


[ad_2]
منبع
آخرین مطالب