بروزرسانی "پیوندهای مفید برای مترجمان" - ژانویه 2021 - خدمات ترجمه و ویرایش Tranix

[ad_1] سلام بر همه! اگر قبلاً در مورد صفحات پیوندهای مفید من برای مترجمان چیزی نشنیده اید ، لطفاً به روزر

توسط HEKAYATS در 21 فروردین 1400
[ad_1]

سلام بر همه! اگر قبلاً در مورد صفحات پیوندهای مفید من برای مترجمان چیزی نشنیده اید ، لطفاً به روزرسانی قبلی (آوریل 2020) را بخوانید ، زیرا توضیح می دهد که چگونه همه پیوندها را با دسته های خودم به پنج بخش اصلی تقسیم کردم.

وقتی با پیوندهایی روبرو می شوم ، این صفحات را مرتباً به روز می کنم تا بعد از شروع بررسی پیوندهای خراب ، آنهایی را که دیگر کار نمی کنند اضافه یا حذف کنم. این پست شامل موارد جدید مربوط به آخرین بار نیست ، فقط برخی از موارد برجسته.

می توانید در مورد برخی از لینک های مفید مورد علاقه من اینجا بخوانید.

بخش 1

صفحه جدید واژه نامه ها و واژه نامه های رایج فرهنگ لغت ذکر شده در SpanNet ، گروه ITI برای مترجمان شاغل در اسپانیایی و خارج از آن است. دیکچیناریو ژنرال دو لا لنجوا آستوریانا به چندین دیکشنری دیگر در این برنامه پیوست در کل و به زبان اسپانیایی است این گروه به زبانهای اسپانیا و آمریکای جنوبی متمرکز شده است.

سایت دیکشنری های آکسفورد در چند زبانه عمومی این دسته تجدید نظر شده است و اکنون Oxford Dunities Premium نامیده می شود. هزینه اشتراک 16.66 پوند در سال است ، اما با کارت کتابخانه در انگلستان نیز می توان به فرهنگ لغت دسترسی داشت. زبان های موجود عربی ، چینی ، انگلیسی ، فرانسوی ، آلمانی ، ایتالیایی ، پرتغالی ، روسی و اسپانیایی است.

اضافات دیگر در بخش 1 ج انگلیسی عمومی این گروه Crowdsourced Urban Dictionary برای اصطلاحات و اصطلاحات عامیانه است. اگر نوجوان دارید و باید در مورد آنها صحبت کنید یا با برخی از کاربردهای ناآشنا کلمات در محل کار سمعی و بصری روبرو شوید ، بسیار راحت است.

من همچنین یک دسته جدید اضافه کردم: تلفظ چند زبانه. این شامل فرهنگ لغت تلفظ Forvo است ، که قبلا در این لیست بود ، اما در جاهای دیگر. ج فوروو شما می توانید تلفظ کلمات را به 400 زبان گوش دهید. و با افزودن جدید YouGlish ، می توانید با استفاده از ویدیوهای YouTube تلفظ خود را بهبود ببخشید.

بخش 2

سه مورد اضافی وجود دارد که ذکر آنها در بخش فرهنگهای خاص و دیکشنریها قابل ذکر است.

اولین مورد Europeana در است هنر دسته بندی. این خانه جدید کتابخانه اروپا و پورتال وب اتحادیه اروپا است که شامل مجموعه موزه های دیجیتالی بیش از 3000 موسسه اروپایی است.

دوم فرهنگ نامه گونه های ارکیده است که توسط جی پفال ، ج محیط زیست و علوم زمین دسته بندی. بله ، من می دانم ، نه یک طاقچه. اما انواع مختلف موضوعات می توانند در متون گردشگری ظاهر شوند و من این منبع را بسیار مفید می دانم.

سومین درگاه ترمینال FAO است غذا و کشاورزی دسته بندی. این پورتال ، که توسط سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد ارائه شده است ، تمام فرهنگهای لغت نامه آن را جستجو می کند. اینها شامل آبزیان ، تغییرات آب و هوایی و انرژی زیستی ، شیلات ، کشاورزی ارگانیک ، گیاهان بهداشتی و آب است.

بخش 3

بخش منابع نوشتن یکی از موارد دلخواه من است و شامل موارد اضافی جدیدی است. در اینجا چند مورد از آنها در دسته بندی هایشان ذکر شده است.

مجلات دیجیتالی

  1. Emerald Insight زمینه های مدیریت ، تجارت ، آموزش ، علوم کتابخانه ای ، بهداشت و درمان و مهندسی را در بر می گیرد.
  2. IOS Press شامل مجلات و کتابهای مربوط به تحقیقات علمی ، فنی و پزشکی (STM) است.
  3. ناشر کارگر مجلات و کتاب های علمی و پزشکی را ارائه می دهد.

کتابخانه های دیجیتال

  1. آدام متیو دیجیتال منابع اولیه را برای آموزش و تحقیق در علوم انسانی و اجتماعی فراهم می کند.
  2. Blinkist یک سرویس اشتراک است که خلاصه کتاب ، خلاصه کتاب است.
  3. EBSCO دسترسی به چندین پایگاه داده را برای تحقیقات آموزشی فراهم می کند.
  4. کتابخانه OECD شامل کلیه نشریات و آمارهای OECD از سال 1998 تاکنون است.

منابع و نقل قول ها

اکنون همه پیوندهای ارجاع را در یک دسته جداگانه قرار داده ام تا یافتن آنها آسان تر شود. من چند مورد دیگر از دانشگاه شفیلد و دانشگاه کالج لندن اضافه کردم.

راهنماهای سبک

آخرین منبعی که به این گروه اضافه شده است ، راهنمای سبک کشور استرالیا است. تعداد کل تا 42 راهنمای سبک ذکر شده است ، بنابراین باید چیز جالبی برای همه وجود داشته باشد.

نوشتن

  1. لودویگ یک جمله یاب است که برای کمک به شما در نوشتن انگلیسی بهتر مثالهایی متناسب با متن ارائه می دهد. با استفاده از لودویگ می توانید اقدامات مختلفی را انجام دهید مانند: جمله خود را پیدا کردن کلمه گمشده مقایسه فراوانی کلمات یا دو جمله.
  2. OmmWriter یک محیط نوشتاری بدون حواس پرتی با پس زمینه و صداهای طبیعی است.
  3. Writfull یک افزونه Word است که با اصلاح دستور زبان ، واژگان ، علائم نگارشی ، سبک و هجی هر متن آکادمیک را بهبود می بخشد.

بخش 4

این برای ابزارها و پیوندهای مرتبط با ترجمه است که در بخشهای دیگر نمی گنجد.

دسته جدیدی اضافه شد ، واژه شناسی، اگرچه هیچ یک از پیوندها جدید نیستند.

که در GDPR اگر من قائم بودم ، دسته را اضافه کنید ، جایی که می توانید بررسی کنید که آیا اطلاعات شخصی شما با نقض داده ها به خطر افتاده است.

اضافات به شبکه های اجتماعی رده همه به هشتگ ها مراجعه می کنند. HashAtIt وجود دارد ، یک موتور جستجو برای یافتن هشتگ های معروف. هشتگ ابزار ردیابی هشتگ ؛ و RiteTag ، که پیشنهادات هشتگ را براساس تعامل هشتگ در زمان واقعی به شما می دهد.

متفرقه دسته بندی در این بخش دارای منابع عالی است. برخی از جدیدترین موارد اضافه شده عبارتند از: LF Aligner برای ایجاد TM از متن و ترجمه (بارگیری رایگان). PDF Converter ، یک مبدل آنلاین رایگان (Word ، Excel ، PowerPoint ، JPG و غیره ، به PDF و بالعکس) که من از آن استفاده کردم تا آخرین گواهینامه ITI CPD خود را به PNG تبدیل کنم تا بتوانم آن را به وب سایت خود اضافه کنم. و من PDF را دوست دارم ، صفحه دیگری برای تبدیل PDF که دارای ابزارهایی برای ادغام ، تقسیم ، فشرده سازی ، ویرایش ، علامت گذاری علامت ، باز کردن قفل و تعمیر PDF است.

بخش 5

آخرین بخش سایر پیوندهای مورد علاقه است. اگرچه مربوط به ترجمه نیست ، اما منابع ذکر شده یا منابعی است که به نظر من بسیار مفید است یا منابع جالبی است که می خواهم ذکر کنم.

که در شیوه زندگی category، Fashion Revolution یک جنبش صنعتی است که به دنبال آینده ای اخلاقی و پایدار برای مد است. Revolution Revolution راهنمای Haulternative را برای کمک به مردم در برش ، تعمیر ، بازیافت ، تغییر کاربری ، کشف مجدد ، ترمیم ، ذخیره و لباس پوشیدن ایجاد کرد.

به همین ترتیب ، Good On You با در نظر گرفتن تأثیر آنها در کره زمین ، اینکه آیا آنها از محصولات حیوانی استفاده می کنند یا نه و نحوه برخورد آنها با کارکنان خود ، به میزان پایداری و اخلاقی بودن مارک های مد رتبه بندی می کند.

من همچنین یک دسته جدید به این بخش اضافه کردم ، سئو، اگرچه بیشتر پیوندها در جای دیگری در صفحات پیوندهای مفید ذکر شده است. با این حال ، بررسی بازخورد ahrefs جدید است و برخی از اطلاعات مربوط به وب سایت هایی را که به وب سایت شما باز می گردند ، ارائه می دهد.

یکی دیگر از موارد اضافه شده جدید ، که به سرعت مورد علاقه من قرار گرفت ، بررسی اتصالات خراب است. از آنجایی که دنیای آنلاین دائماً در حال تغییر است و من پیوندهای زیادی به صفحات و سایتهای دیگر را در وبلاگ خود قرار می دهم ، حذف دوره ای پیوندهای خراب برای به روز نگه داشتن همه چیز اجباری است.

آخرین منابعی که در این پست ذکر خواهم کرد در است متفرقه دسته بندی. اگر می خواهید جایگزینی برای آمازون برای مطالب خواندن خود داشته باشید ، Bookshop را که از کتابفروشی های محلی پشتیبانی می کند ، امتحان کنید.

سرانجام ، خیابان دلار ، پروژه ای در حال انجام که توسط آنا روسلینگ رونلند طراحی شده است ، به شما نشان می دهد که مردم واقع در سراسر جهان در یک سری عکس خانوادگی چگونه زندگی می کنند. برای مشاهده ، فقط روی نقشه جهان کلیک کنید.

با شروع از صفحه دسته بندی ، این وبلاگ را بررسی کنید


[ad_2]
منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن