اخبار ساختمان اصول تخریب ساختمان و مراحل اجرای آن

طول عمر هر ساختمان معلوم است و در شکل فرسودگی، انجام تخریب الزامیست. وقتی که فضاهای آزاد در اطراف ساختمان در د

توسط HEKAYATS در 28 آبان 1401
طول عمر هر ساختمان معلوم است و در شکل فرسودگی، انجام تخریب الزامیست. وقتی که فضاهای آزاد در اطراف ساختمان در دسترس نباشد نمی‌توانیم از سبک گذشته در روش تخریب انفجاری ساختمان استفاده کنیم. در همین شرایط بهتر هست مهندسی تخریب ساختمان طوری انجام شود که ساختمان صحیح در مکان خود سقوط کند.
  • روش بالا به زیر روشی هست که از سقف آغاز شده و تا تراز زمین ادامه پیدا می کند.
  • برای حذف و تخریب بتن زخم چشم و جایگزینی آن اصلی بتن جدید چند موقعیت ممکن هست بر روی دهد.
  • پنجم، ایجاد حریم ایمن مطابق کلیدی اصول تخریب ساختمان ذکر شده در مقررات و دین طومار ها.
  • معمولا در تخریب همین مدل ساختمان ها از ماشین آلاتی همچون بیل مکانیکی استعمال می شود.
همچنین در نحوه تخریب ساختمان حیاتی به کار گیری از گوی تخریب‌کننده دو شیوه سقوط عمودی توپ و حرکت چرخشی توپ وجود دارد که بنا به شرایط از هر کدام از آنان می‌توان استعمال کرد. صرفه جویی در فضای داخلی برای پاسخگویی به نیازهای جدید تضمین میکند که ساختمان‌های جدید تأثیرات زیست‌محیطی محدودی دارند. یک عامل حائزاهمیت دیگر، ساختمان واحد می‌باشد که از آن پاراگراف می‌توان به پروژه هپیتاد ۶۷ در مونترئال کانادا اشاره نمود. این آیتم یک ساختمان مسکونی تشکیل شده از بخش‌های کارکردی و جداگانه می‌باشد که به اشکال متعدد در کنار یکدیگر قرار می‌گیرد. وقتی که اشخاص درون یا خارج می‌شوند، واحدها را می‌توان در شکل نیاز مجدداً طبقه‌بندی نمود.

برای خراب نمودن یک ساختمان می تونه عوارض متعددی داشته باشه :

همچنین در همین طریقه تخریب ساختمان ، امنیت بیشتری کارگزاشتن به به کارگیری از توپ تخریب و مواد منفجره وجود دارد. همچنین تخریب ساختمان اساسی روش مکانیکی از بیرونی‌ترین قسمت ساختمان آغاز شده و از بالا به زیر خواهد بود. در همین روش، تخریب ساختمان بوسیله اشخاص و ضایعات اصلی استفاده از ماشین‌ها بارگیری و به بیرون از فضای سوله برده می‌شوند. باید تمام سازه‌های طره‌ای و پیش آمده، شامل تراس‌ها و بالکن‌ها و اجزای متصل به دیوارهای پیرامونی ساختمان را پیش از تخریب بنا اهمیت ساختمان و اجزای سازه‌ای باطن طبقات، تخریب کرد. در این طریق مواد منفجره را در پی و ستون‌های ساختمان قرار می‌دهند و سپس آنها را منفجر می‌کنند؛ دارای ویران نمودن پی ساختمان، بنا به سادگی فرو می‌ریزد. دسته‌بندی نشده ۸-تغییر در میزان رطوبت و رنگ خاک در حین انجام کار بایستی مورد دقت و بررسی قرار گیرد. احتمال بروز حادثه و ایجاد خسارت در صورت نادیده گرفتن موضوع و ادامه فعالیت ناچیز نیست. ۳-ساختمان، اشخاص مشغول در پروژه و تجهیزات آیتم استعمال پایین پوشش بیمه قرار بگیرند. ارائه تمهیدات ضروری در تخریب و گودبرداری و در دست گرفتن کردن گزارش های ارسالی از پروژه، نیز بر عهده شهرداری است. این شخص مهم پروانه قانونی و معتبرِ اشتغال به کارِ کاردانی در فن عمران یا معماری میباشد که در پروژه های گودبرداری تبارک جهت افزایش ایمنی، از سوی تولید کننده و حیاتی تایید ناظر، به فعالیت گرفته می شود.

تخریب مهم لودر و بیل مکانیکی

اما نکته ی که قبل از این کار بایستی به آن اعتنا نمایید این هست که آیا کف ساختمان توان نگه داشتن خودرو را دارد و یا این که خیر. تخریب دستی به طور معمول نسبت به بقیه روش های تخریب بنیادین ساختمان هزینه کمتری داراست ، این نوع تخریب اساسی استعمال از یک نیروی کار ماهر و باتجربه قابلیت پذیر است. در همین جور تخریب از دقت زیادی به کار گیری می شود، اثرات زیست محیطی آن کاهش می باشد اما مهم استفاده از این شیوه پروسه تخریب ساختمان به نقل از سایت خیلی نماید پیش می رود. کچب به تیتر او‌لین شرکت خدماتی در مازندران، کلیدی سوابق درخشان در تامین استادکار و متخصصان متبحر و دارای مسئولیت در قالب 400 دسته خدمت برنده شده منزلت ویژه خود را کسب کند. شهروندان مازندرانی می توانند در هر ساعت از شبانه روز به رخ آنلاین، از طرز وب سایت و اپلیکیشن کچب به خدماتی مثل تمیز کاری منزل، اسباب و اثاث کشی منزل، قالیشویی و مبل شویی دسترسی داشته و آن ها را التماس و اخذ نمایند.

قوانین تخریب ساختمان

قبل از اجرای عملیات تخریب و به منظور انتخاب نحوه صحیح باید مواقعی را در حیث گرفت. برای مثال از جمله آن ها می قدرت به موقعیت و مکانی که ساختمان در آن قرار گرفته است، اشاره کرد. تخریب ساختمان‌های بتنی کوتاه نیز حالت ویژه‌ای را می‌طلبد و به همین خواسته از دو طرز جداگانه استفاده می‌گردد که در ادامه بیشتر توضیح دیتا شده‌اند. عملیات تخریب از نخست به ترتیب شامل تخریب سازه‌های پیش آمده نظیر بالکن، ایوان، تراس و سایبان، بعد از آن به دال کف میرسد که بایستی از میانه آغاز و تا ستون‌ها ادامه پیدا کند. تیرهای کف هم می بایست به ترتیب تخریب شوند که پروسه آن از تیرهای پیش آمده یا این که کنسول، تیرهای میانی و سپس تیرهای دارای است.

چه عواملی بر هزینه تخریب بنا اثر گذاری دارد؟

بیشتر مصالح ساختمانی در پروژه تخریب مجددا آیتم استعمال قرار می‌گیرند و بازیافت می‌شوند. مدت زمانه اضطراری به جهت تخریب به میزان سازه یا سازه‌های در حال تخریب بستگی دارد. پروژه‌های کوچکتر ممکن میباشد فقط یک روز طول بکشد، در حالی که برای ساختمان‌ها یا این که مجتمع‌های بزرگتر زمان بیشتری را باید صرف کنید. درصورتیکه ملک شما به ساختمان‌های دیگر متصل است، قبل از آغاز می بایست رضایت آن ها را برای تخریب دریافت کنید. همچنین اصلی است که ساختمان همسایه را در لحاظ بگیرید، چون ممکن میباشد خطر آسیب‌رسیدن به آن وجود داشته باشد. از بعضی از مصالح ساختمان قدیمی، نظیر سنگ های ارزشمند، کاشی و سرامیک، آجر و … می اقتدار در ساختمان نو هم بهره برد.

اقدامات پیش از تخریب ساختمان

در مواردی که اساسی تشخیص دستگاه تحلیل (مهندس ناظر) بایستی پیاده رو یا خیابان محدود یا مسدود شود، باید اساسی شرکتهای ذیربط شهرداری و …هماهنگی‌های واجب رخ گیرد. در صورتی که ساختمان مورد تخریب از معبر بیش از ۵ متر مسافت داشته باشد می‌توان به جای راهروی سرپوشیده از حصار یا این که نرده استعمال نمود. به خواسته خودداری از خطرات ناشی از سقوط مصالح، اطراف و سقف راهروهای سر پوشیده باید اساسی خفاظ کاملی از چوب یا توری فلزی کلیدی طول دست کم یک متر باشد. حداکثر زوایه این حفاظ نسبت به کف ۴۵ مرتبه و شیب حفاظ به طرف خارج است. یک عدد از روش‌های معمول در ترخیب ساختمان‌های نسبتاً کوچک، به کار گیری ار طرز قدم به قدم به صورت دستی و از بالا به پایین است.

تخریب در کوتاه ترین زمان ممکن

ایمنی صحبت اولیه را می زند، سعی شود اصلی رعایت اصول ایمنی از پیدایش حوادث ناگوار پرهیز شود. حضور یک متخصص HSE در محل و در اختیار گرفتن ضوابط ایمنی در این زمینه، تا حد متعددی از بروز حوادث پرهیز می کند. بیل مکانیکی چرخ زنجیری و چرخ لاستیکی، دکل استاندارد و دکل بلند، لودر، بیل بکهو، دستگاه چکش هیدرولیکی که به بیل های مکانیکی متصل می شود. یکی از از مسائل کلیدی دیگر که بر بها تخریب نمودن ساختمان اثر گذاری گذاشته و متاسفانه اکثری از پیمانکار به آن توجه نمی کنند، ایمنی تخریب است. باید از روش ها و تجهیزاتی استعمال شود که ایمنی ساختمان، ایمنی هنگام تخریب اساسی دیوار مشترک و ایمنی خیابان مراقبت شود. با وجود آنکه هزینه تخریب ساختمان یک نرخ متوسط و عمومی را دارا می باشد، ولی همین که شما در چه جایی بومی می باشید هم می تواند بر قیمت تخریب ساختمان تاثیر مستقیمی بگذارد.

روش‌های تخریب نوین

مواد منفجره را در پی و ستون های ساختمان قرار می دهند و بعد آن ها را منفجر می کنند؛ اصلی ویران کردن پی ساختمان، بنا به سادگی فرو می ریزد. این طریق خصوصاً زمانی که اطراف ساختمان سازه‌های دیگری وجود داشته باشد، مستضعف مهارت بسیار بالایی است. در حالا حاضر که در بازه زمانی اوج تولید و سازها به سر می­بریم، بی تردید بارها شاهد عملیات تخریب ساختمان بوده‌­اید. پس از تخریب و گودبرداری، مهم اجرای فوندانسیون تولید واحدهای مسکونی و تجاری شروع می‌­شود. قبل از تخریب سازه بتنی مسلح بایستی تمامی ی تجهیزات، مصالح و سازه های غیر باربر اساسی جمع آوری و تخریب و بطور ایمن از گوشه و کنار کارگاه تخلیه گردد. در عملیات تخریب بایستی کارگران باتجربه بکار گرفته شده و افراد ذیصلاح بر کار آنان بررسی و دستورالعمل ها، نحوه ها و فرایند مختلف اجرای فعالیت را به آن ها تدریس دهند.

روش های سنتی تخریب بنا و بتن

این شیوه به استدلال ضربه زدن صداهای و بلندی ایجاد می شود،بهتر هست از قبل مجاور ها را در جریان عمل گذاشت و در زمانه مناسب از روز عملیات را انجام داد. به کارگیری از روش مکانیکی کشش طناب سیمی فقط در ساختمان های اصلی ارتفاع حداکثر ۱۵ متر مجاز می باشد. قبل از شروع عملیات تـخریب همگی انشعابات مانند برق، گاز، آب و … با همکاری مراجع آن‌ها (اداره برق، اداره گاز و…) جدا شود. برای دپوی جک سقفی مصالح تـخریب شده شامل نخاله ها و… بایستی برنامه ریزی صحیح و مکانی را مد لحاظ قرار دهیم. همین روش زمانی موثر است که قصد انجام تغییر تحول یا این که کارهای اضافی در ساختمان را دارید؛ یعنی شرایطی که توجه از اساسی زیادی برخوردار بوده و محدودکردن سر و صدا و لرزه، الزامی است. در این طرز یک گوی فولادی به جرثقیل وصل شده و مهم حرکت خطی و عمودی به بتن اصابت می نماید و سبب خرد شدن بتن می شود. در نقطه نهایی هر نوبت کار ، نصیب های در دست تخریب نباید در وضعیت ناپایداری که در برابر فشار باد یا ارتعاشات جراحت پذیر باشند رها گردند. همچنین بایستی حیاتی بررسی حتمی اطمینان حاصل شود که تمامی قسمت های باقی ما‌نده از عملیات تخریب و همچنین چوب بست ها ، شمع ها، سپرها، حائل ها وسایر وسایل حفاظتی ، پایداری وایمنی لازم را دارا میباشند. گاها پیش میاد که ساختمان به حدی فرسوده هست که انجام تجدید استحکام کافی رو تامین نمی‌کنه یا این که هزینه‌های تامین اونقدر بالاست که ترجیح به نوسازی یا این که تعویض ساختمان هست. از اونجایی که تخریب و نوسازی به جواز احتیاج داره، پس باید قبل اقدام به تخریب تحقیق نمایید که در حیطه قابلیت و امکان تجدید وجود داره یا نیکی و به شما جواز تعلق می‌گیره یا این که نه. اگر هم هدف مرمت باشه، تخریب می‌تونه از کندن چندین تا کاشی تا جابه‌جایی دیوارها رو شامل بشه. همونطور که مرگ و تولد، حتمی و ملزوم نیز هستن، تخریب و تولید نیز گریزناپذیرن.
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن